Facebok sdílet

Apel k činu

Sekce:   Home >> Co je Ananda? >> Apel k činu

APEL K ČINU

Všichni jsme si vědomi potíží způsobených virem a čelíme jim v posledních několika měsících. Zdá se, že to je již před dlouhou dobou, ale ve skutečnosti, tady v Americe, první skutečné uvědomění, kdy jsme začali dělat příslušná opatření, přišla až druhý týden v březnu (2020 pozn.překladatele) což je v podstatě před třemi měsíci.

Náš svět se obrátil. Kdyby nám někdo před půl rokem řekl, že budeme čelit bezprostřednímu problému, který způsobí, že budeme muset zůstat doma a nemoci jít do práce a že se úplně změní způsob jak spolu navzájem budeme komunikovat, lidé by si mysleli, že ten člověk začíná mluvit z cesty, ale nyní vidíme schopnost sil ve vesmíru, že jsou zde v zásadě proto, aby nám pomohly udělat změny v lidském vědomí.

Vše čemu čelíme, virus a s tím spojené ekonomické následky, potíže ve světě a tady v Americe čelíme také krizi svědomí, pokud jde o potlačování menšin a častokrát naše skryté potlačování černošských i jiných menšin v této zemi. Vše to se zdá, že to jsou oddělené problémy. Svámí Krijánanda použil velmi dobré, srozumitelné přirovnání. Když vidíte skupinu ostrůvků v oceánu relativně blízko jeden vedle druhého, myslíte si, že jsou oddělené. Řekněme, že jde o havajské ostrovy, protože je mnoho lidí důvěrně zná, každý má své jméno a svoji vlastní identitu a zdá se, že jsou všechny oddělené.

Ale, řekl, že jsou jako prsty na jedné ruce, voda vystoupila dost vysoko a můžeme vidět jen konce prstů, ale ne spodní společný kořen. Když vodu odčerpáte, uvidíte, že všechny ostrovy jsou spojené a jsou částí jedné pevniny. Tak všechny tyto problémy, kterým čelíme jsou spojené a jsou částí opravy hromadného vědomí, ke které má dojít. 

Proč máme virus? Jógananda řekl, že virus a pandemie chřipky, která nastala v roce 1918, zabila miliony lidí po celém světě. Řekl, že byla způsobená negativními myšlenkovými vzorci lidstva, které byly vyburcovány první světovou válkou.

A tak nyní máme negativní myšlenkové vzorce, které vedou k viru, který nás zamořil na fyzické úrovni. Tyto negativní myšlenkové vzorce jsou válčení, konflikty, nenasytnost, bezcitný přístup k životnímu prostředí, k planetě, k druhým lidem, s nimiž ji společně obýváme. 

Úmyslně jsme sami sebe oddělili do ostrůvků a snažíme se zvýšit hladinu vody, abychom druhé lidi udrželi oddělené a to prostě nebude fungovat. Vesmír nedovolí, aby oddělení pokračovalo a my jako bojovníci světla, musíme změnit naše vědomí, abychom mohli být změnou vědomí pro druhé.

Změnou pro virus, pro dopady na životní prostředí, na ekonomické důsledky, ale nyní také změnou při potlačování lidí různé barvy pleti, různé víry, národností, oddělování a válčení.

Vesmír nám dává velmi, velmi jasné poselství. Vesmír, Bůh nám říká to musí skončit a když neumíte skončit mírumilovně, pak pošlu do světa síly, které vás donutí změnit chování. Tak se naše chování již změnilo. Většina z nás má zkušenosti z karantény, sociální izolace a oddělení. Takže toto chování se změnilo na základě něčeho vnějšího, mimo nás, ale, přátelé, to nestačí. 

Vědomí, které toto chování způsobilo, je třeba změnit a tak vy a já hrajeme velmi, velmi důležitou roli v této době. V první řadě je to pozvednutí našeho osobního vědomí a potom aktivní jednání, ne pasivita. Aktivně ovlivnit a tím pomoci pozvednout vědomí těch, kdo jsou bezprostředně kolem nás, to znamená ty, s nimiž přicházíme osobně do styku v našich životech.

 A potom pomáhat, tak jak to děláme nyní, když každý týden ve čtvrtek .(Viz Modlitby pro svět) můžeme být prostředníky světla, přinést toto světlo do světa, pomoci uklidnit, pomáhat uzdravovat, pomáhat pozvednout vědomí tak, jak to děláme skrze naši afirmaci, nenávist nahradit láskou, nemoc zdravím a tak pokračujme s dvojnásobným úsilím jako bojovníci světla. (Jyotish do 6:50)

DEVI

Také já chci sdílet myšlenku, jak můžeme chápat a přistoupit ke změnám, krizi rasové diskriminace a nenávisti, která pokračuje v těchto dnech ve světě. Narodili jsme se do této doby. Mluvila jsem s několika přáteli včera večer, říkali, že mají děti 18 a 19 let, že se narodili po 11. září 2001, vybraly si toto vtělení a to je svět, do kterého přišli; jedna z nich je žena s černou pletí a také její děti. Vysvětlovala nám jak žijí v Los Angeles, jak její syn a jeho přítel hrají baseball v parku blízko jejich domu. Policie je zastavila, protože chlapec měl baseballovou pálku a rukavici a opravdu je ohrožovala a zastrašovala. 

Je čas to zastavit, přátelé. Bůh není spokojen, jak řekl Mistr (Paramhansa Jógananda pozn. L.M.) během ekonomické krize, s bohatými a chudými lidmi. Bůh není spokojen, když bohatí lidé získávají výhody na úkor těchto chudých dětí. Když tito mocní lidé získávají výhody na úkor těch, kdo nemají moc. 

Objevuje se nový druh moci a já věřím, že to bude prosazováno ve světě novou generací, která přichází. Ale tento nový druh moci není moc zbraní a slzného plynu, řádících politiků, chránících základy své vlastní moci. Tento nový druh síly je síla duše, kterou použil Gándhí, když osvobozoval Indii. Je to síla, kterou použil Martin Luther King, aby přinesl větší uvědomění o hnutí za občanská práva a proti předsudkům té doby.

Je to Božství v nás, síla božího uvědomění a svědomí, které je uvnitř každého z nás. I v pachatelích krutosti, násilí a smrti. Jejich duše ví, na nějaké úrovni, že to co dělají je špatné . 

A to co musíme nyní dělat, přátelé, je být se silami duše, jak to dělali ostatní vůdčí osobnosti. Gándhí řekl v určité chvíli jeho úžasného osvobození Indie, uvažujte, diktátoři a pravidla zdánlivě nepřemožitelná, zde byla a teď na konec ti všichni neuspěli, protože lidská moc je založena na pouhém nic, není opravdová, ale síla duše je síla Dharmy, pravdy, božské lásky, vesmírného přijetí každého jako bratra a sestry. To je nejmohutnější síla ve světě. 

A tak, přátelé, vás nyní zveme k následování v probouzení této síly duše ve vás, způsobem, který je pro vás nejvhodnější ve vašem životě, v práci, jít tímto směrem; může to být politická akce nebo pouhé hlasování, může to být meditace, cokoliv, co cítíte, že je vaše Dharma, abyste nyní dělali. Není doba na to být nečinný. Nyní je doba pomáhat síle Boha k přeměně světa. Následujte nás v tomto úsilí v tomto životě, to je naléhavá prosba a spatříme nové svítání, kde lidé všech barev pleti obejmou jeden druhého beze strachu, bez nenávisti a v síle Boží lásky.

Děkuji vám. 

Celý text na https://youtu.be/diLj7yTMxqY 

Přeložila podle titulků videa ze 4.6.2020 L. Majznerová

www.ananda-cr.czZpět